mm info - "MM" UBEZPIECZENIA & FINANSE Małgorzata Majewska

... Pieniądze piechotą nie chodzą!!! Przyjdź - Przelicz - Sprawdź Zapraszamy do biura! ...

Małgorzata Majewska
Przejdź do treści
Akcja "MIEJ SERCE DAJ SERCE"


Serduszko dla każdego! Zaczynamy od lutego! ;)
 
Z okazji startu naszej tegorocznej akcji "MIEJ  SERCE  DAJ  SERCE" klientom przekazujemy antystreski w postaci serduszka do każdego ubezpieczenia na życie.  Luty to nie tylko miesiąc z dniem zakochanych, to przede wszystkim miesiąc serca.
 
 
Serce mamy jedno i życie również! Nie zapominajmy o tym!  
 UBEZPIECZMY  TO  CO  NAJCENNIEJSZE !!!Zapytaj o szczegóły pod nr tel.:  663 252 704
Zapraszamy
Małgorzata  Majewska

DATA DODANIA: 2019-01-22
4  LUTY- Światowy Dzień Walki z Rakiem


4 lutego to Światowy Dzień Walki z Rakiem. Wiele instytucji, fundacji i stowarzyszeń wykorzystuje ten dzień, aby przypomnieć o tym jak ważne są regularne badania
i zdrowy tryb życia.
    W 2019 Światowy Dzień Walki z Rakiem będziemy obchodzić po raz dziewiętnasty. W raporcie Najwyższej Izby Kontroli, który powstał z tej okazji w zeszłym roku, szacuje się, że do  2025 r. zachorowalność na choroby onkologiczne wzrośnie o ponad 25 proc.
 
    Choroby nowotworowe są już uznawane za choroby przewlekłe – leczenie często trwa miesiące a nawet lata. W tym czasie chory jest narażony na dodatkowe wydatki – leki, suplementy diety, dodatkowe badania często wykonywane prywatnie, aby zyskać na czasie. Temat nowotworów jest niewątpliwie trudny, jednak Twój klient powinien wiedzieć, że może  zabezpieczyć się na wypadek choroby.
 
Warta Sposób na Raka to oferta, która zapewnia zabezpieczenie finansowe na wypadek choroby nowotworowej oraz wsparcie w procesie leczenia aż przez 10 lat od diagnozy. Należy pamiętać, że w walce z rakiem liczy się czas i pieniądze, które pozwalają przyśpieszyć leczenie.

Co m.in. oferuje polisa WSnR?

 • Zabezpieczenie finansowe –nawet 500 tys. zł w razie      diagnozy nowotworu złośliwego.
 • Drugą opinię medyczną lekarzy      ze światowych klinik – pozwalającą potwierdzić diagnozę oraz uzyskać      informację n/t dostępnych metod leczenia.
 • Wsparcie aż 10 lat po diagnozie – dodatkowe świadczenia      pieniężne po zabiegach radioterapii i chemioterapii czy też operacji, a      także pomoc w formie usług assisatance takie jak np. organizacja i      pokrycie kosztów transportu medycznego czy zwrot kosztów zakupu peruk .

Ubezpiecz  to  co  najcenniejsze!!!   ...życie !!!    ...zdrowie !!!

Zapytaj o szczegóły pod nr tel.:  663 252 704
Zapraszamy
Małgorzata  Majewska

DATA DODANIA: 2019-02-04
GENERALI -40% NA SPRZĘT FIRMY PHILIPS


Jak otrzymać kod rabatowy?
·         Wypełnij formularz, a na podany przez Ciebie adres e-mail wyślemy wiadomość z kodem uprawniającym do 20% zniżki do wykorzystania w sklepie Philips.
·         Za każdą aktywną polisę ubezpieczenia na życie możesz otrzymać jeden kod. Jeśli np. posiadasz ubezpieczenie na życie oraz grupowe ubezpieczenie na życie
         otrzymasz dwa kody. Maksymalnie możesz zdobyć aż 3 kody rabatowe na 3 produkty.
·         Jeśli chcesz otrzymać kolejny kod rabatowy na 20%, zarejestruj się na stronie www.voucherzavoucher.pl
·         Kody rabatowe możesz połączyć i kupić produkt w sklepie Philips z 40% zniżką.

Kody rabatowe możesz zrealizować do 1 marca 2019 r.

Zapytaj o szczegóły pod nr tel.:  663 252 704
Zapraszamy
Małgorzata  Majewska

DATA DODANIA: 2019-01-11
WARTA -50% - PEŁNA OCHRONA O POŁOWĘ TANIEJ
Zapytaj o szczegóły pod nr tel.:  663 252 704
Zapraszamy
Małgorzata  Majewska

DATA DODANIA: 2019-01-10
Kary Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego w 2019 roku  za  brak OBOWIĄZKOWEGO  OC

    Podwyżka płacy minimalnej to wyższe kary za brak OC. Brak obowiązkowego ubezpieczenia OC stanie się jeszcze dotkliwszy dla portfela. Wpływy z mandatów dla Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego będą jeszcze wyższe.
   Spowodowałeś wypadek bez ubezpieczenia OC? Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny pokryje za ciebie koszty odszkodowania, lecz później wystawi bardzo duży rachunek. Rekordziści muszą zwrócić ponad milion zł. By pokryć koszty działalności, UFG nakłada kary na spóźnialskich. Zgodnie z kilkuletnim trendem, od początku roku znów zapłacimy więcej.
    Każda przerwa w zakupie obowiązkowej polisy OC dla pojazdu jest skrupulatnie odnotowywana przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Wysokość kary zależy od płacy minimalnej. Ta regulowana jest ustawowo i w 2019 roku znów wzrośnie.
Najczęstszym powodem braku OC jest nieopłacenie kończącej się polisy lub pominięcie jednej raty
   Obecnie płaca minimalna wynosi 2100 zł, co w przypadku niewykupienia polisy OC przez ponad 14 dni oznacza karę 4200 zł. Jak donosi portal money.pl, rząd przyjął ostrożną wersję podwyżki płacy minimalnej, co oznacza najmniejsze wynagrodzenie na poziomie 2220 zł. To "z automatu" przekłada się na wyższe mandaty od 1 stycznia 2019 roku. Wtedy za dłuższy brak polisy OC będziemy musieli zapłacić nawet 4440 zł.
   Należy pamiętać, że 4440 zł będzie obowiązywało właścicieli samochodów osobowych. Więcej zapłacą osoby poruszające się pojazdami ciężarowymi oraz autobusami (3-krotność płacy minimalnej, obecnie 6300 zł). Osoby, które spóźnią się maksymalnie 3 dni z wykupem OC, mogą liczyć na zmniejszenie kary do 20 proc. najwyższej kwoty. Spóźnienie od 4 do 14 dni oznacza obowiązek uiszczenia 50 proc. maksymalnej kary. Proponowane podwyżki prezentujemy w tabeli poniżej.

  W 2017 roku Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny uzyskał przychody na poziomie 158,4 mln zł. Wysłano ponad 80 tys. wezwań do właścicieli nieubezpieczonych pojazdów. To o 13 proc. więcej niż w 2016 roku. Wszystko dzięki działalności "wirtualnego policjanta", czyli programu analizującego dane UFG wraz z informacjami z zakładów ubezpieczeń.
Brak ubezpieczenia nie może zostać zlekceważony. Ponad 1000 kierowców dalej spłaca zobowiązanie do UFG z powodu wypadków, które spowodowali jeszcze w latach 90. Rekordziści muszą oddać ponad milion zł. To między innymi nieletni motocyklista, który pod wpływem alkoholu uderzył w rowerzystkę, która zginęła na miejscu.
Przedstawiciele Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego ostrzegają, że najczęstszymi powodami nieprzedłużenia polisy OC jest wygaśnięcie ubezpieczenia wykupionego przez poprzedniego właściciela pojazdu, nieopłacenie jednej z rat czy też przekonanie, że samochód niesprawny nie musi być ubezpieczony.
To błąd – każdy zarejestrowany pojazd musi mieć wykupioną polisę OC.

Zapytaj o szczegóły pod nr tel.:  663 252 704
Zapraszamy
Małgorzata  Majewska

DATA DODANIA: 2019-01-03
Od 1 stycznia 2019 roku automatycznie wzrośnie suma gwarancyjna OC

Sumy gwarancyjne OC
   
Zgodnie z ustawą minimalna suma gwarancyjna nie będzie mogła być niższa, niż równowartość w złotych:
 
 • 5 210 000 euro w przypadku szkód na osobie, na jedno zdarzenie bez względu na liczbę poszkodowanych
 
(to wzrost o 210 000 euro, obecnie jest to 5 mln euro),
 
 • 1 050 000 euro w przypadku szkód w mieniu, na jedno zdarzenie niezależnie od liczby poszkodowanych
 
(to wzrost o 50 000 euro, obecnie jest to 1 mln euro).

Zapytaj o szczegóły pod nr tel.:  663 252 704
Zapraszamy
Małgorzata  Majewska

DATA DODANIA: 2018-12-28
Wydłużony czas otwracia biura w Poddębicach

Szanowni Państwo! W związku  z gorącym okresem międzyświątecznym postanowiliśmy dla naszych klientów zmienić w tym okresie
czas otwarcia biura w Poddębicach.

27 i 28 grudzień - 08:00 - 20:00
31 grudzień - 08:00 - 18:00

Biuro w Uniejowie jest otwarte bez zmian.

Zapytaj o szczegóły pod nr tel.:  663 252 704
Zapraszamy
Małgorzata  Majewska

DATA DODANIA: 2018-12-24DATA DODANIA: 2018-12-18
ROZDAJEMY  KALENDARZE  NA  2019 ROK ZA UBEZPIECZENIE...

Każdy STAŁY  i  NOWY  KLIENT , który ubezpieczy dom, mieszkanie,  gospodarstwo rolne,  pojazd , życie lub wykupi inne  ubezpieczenie otrzyma kalendarz ścienny na  2019 rok.
 
*Promocja od 1 grudnia 2018 do 31 grudnia 2018 lub do  wyczerpania  zapasów.


Zapytaj o szczegóły pod nr tel.:  663 252 704
Zapraszamy
Małgorzata  Majewska

DATA DODANIA: 2018-11-07
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
 
przypada na 25 listopada 2018 (niedziela)

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.
 

Z  okazji  Dnia  Pluszowego  Misia każdy klient,  który  przyjdzie zawrzeć  ubezpieczenie  z dzieckiem w poniedziałek 26.11.2018 otrzyma  „Pluszowego Misia”

Zapytaj o szczegóły pod nr tel.:  663 252 704
Zapraszamy
Małgorzata  Majewska

DATA DODANIA: 2018-11-07
GENERALI W LISTOPADZIE ROZDAJE BONY...

W listopadzie KAŻDY nowy klient u którego składka z OC komunikacyjnego wyniesie min. 400 zł może otrzymać...


Zapytaj o szczegóły pod nr tel.:  663 252 704
Zapraszamy
Małgorzata  Majewska

DATA DODANIA: 2018-11-07
WANDALIZM I KRADZIEŻE NA CMENTARZU? LEPIEJ WCZEŚNIEJ UBEZPIECZYĆ NAGROBEK!  

Liczba przestępstw, do których dochodzi na cmentarzach wciąż rośnie, zwłaszcza przed Świętem Zmarłych. Grobowiec i jego elementy można ubezpieczyć nie tylko od zdarzeń losowych, takich jak napór śniegu, podtopienia, czy silny wiatr. Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje również wandalizm – polegający na uszkodzeniu płyt nagrobka lub jego elementów (rzeźb i wazonów).

Jak wybrać odpowiednią polisę? Ile kosztuje takie ubezpieczenie? Jak wygląda procedura zgłoszenia szkody? Czy takie ubezpieczenie jest nam potrzebne?
Podpowiadamy.
 
To zależy od tego w jakim miejscu znajduje się nagrobek, czy na danym cmentarzu dochodzi do aktów wandalizmu, czy grobowiec ma dla nas wartość sentymentalną, czy jest również małym dziełem sztuki. Nagrobek możemy ubezpieczyć na wypadek, gdy część grobu ulegnie zniszczeniu w wyniku zdarzenia losowego. Ochrona obejmuje szkody, które powstały w wyniku działania warunków atmosferycznych na przykład naporu śniegu,  wiatru, czy upadku drzew ale również te, które są wynikiem wandalizmu lub uderzenia pojazdu .
 
Dewastacja i kradzieże
Sytuacje, które zdarzają się na cmentarzu to nie tylko zniszczone płyty nagrobne, czy połamane krzyże, ale również skradzione lub zniszczone narożniki grobowca, wazony, rzeźby, fragmenty płyt nagrobnych i inne elementy. Szkody nasilają się szczególnie przed Świętem Zmarłych. Koszt nowego nagrobka lub naprawy jego elementów może być wysoki, zwłaszcza, że ceny usług kamieniarskich wciąż rosną. Polisa nie obejmuje kradzieży zniczy, kwiatów, czy wieńców, lecz dotyczy celowego zniszczenia integralnych części nagrobka lub jego elementów.

Gdy drzewo przewróci się na grobowiec
Zdarza się, że na grobowiec przewróci się drzewo i spowoduje zniszczenia. Czy polisa obejmuje takie wypadki? Tak, choć ważne są okoliczności tego zdarzenia. Pamiętajmy, że polisa obejmuje szkody powstałe w wyniku upadku obiektów takich jak drzewa, maszty, czy słupy. Jeśli jednak drzewo, które przewróciło się na grobowiec było w złym stanie sanitarnym, a zarządca cmentarza
nie wykonał prac konserwatorskich i nie zadbał o nie, to za szkodę odpowiada zarząd cmentarza .W przypadku siły wyższej np. gdy drzewo runęło na nagrobek podczas burzy o niespotykanej sile, zarządca cmentarza nie ponosi odpowiedzialności, ale właśnie wtedy ochronę zapewni indywidualne ubezpieczenie nagrobka.

Na zgłoszenie szkody mamy 3 dni
W przypadku szkody noszącej znamiona przestępstwa należy powiadomić policję oraz jak najszybciej zgłosić szkodę do ubezpieczyciela. Wysokość poniesionych strat ustala się w oparciu o koszty odbudowy lub naprawy pomnika. W tym celu uwzględnia się jego rodzaj, wymiary, konstrukcję i zastosowane materiały. Bardzo pomocne przy szacowaniu wartości szkody mogą okazać się zdjęcia nagrobka, które wykonaliśmy wcześniej i które zostały dołączone do umowy ubezpieczenia. Warto również pamiętać, że wysokość odszkodowania powinna pokryć koszty naprawy, jednak nie może być wyższa niż suma ubezpieczenia, czyli wartość, na jaką został ubezpieczony nagrobek.

Zapytaj o szczegóły pod nr tel.:  663 252 704
Zapraszamy
Małgorzata  Majewska

DATA DODANIA: 2018-10-26
OD 1 LISTOPADA 2018R.  -  ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIUR W PODDĘBICACH I UNIEJOWIE

Szanowni Państwo! W związku z licznymi sugestiami naszych klientów wydłużyliśmy i przesunęliśmy czas otwarcia naszych biur, aby tym samym dostosować się do Waszych potrzeb i oczekiwań. Dziękujemy za kontakt i zaufanie jakim nas codziennie obdarzacie.

NOWE GODZINY OTWARCIA BIURA W PODDĘBICACH
 

NOWE GODZINY OTWARCIA BIURA W UNIEJOWIE

Zapytaj o szczegóły pod nr tel.:  663 252 704
Zapraszamy
Małgorzata  Majewska

DATA DODANIA: 2018-10-23
Bez OC, ale z „Na wypadek”

Zgodnie z ostatnimi regulacjami od kierowcy nie wymaga się wożenia ze sobą OC i dowodu rejestracyjnego. Jednak sprawa się komplikuje, jeżeli dojdzie do kolizji. Aby ułatwić wszystkie procedury, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny stworzył specjalną aplikację, która pozwala na zweryfikowanie polisy konkretnego pojazdu.

Informowaliśmy o nowych przepisach resortu cyfryzacji, zgodnie  z którymi kierowcy nie będą musieli wozić ze sobą ani dowodu rejestracyjnego, ani  OC. Jednak te dokumenty znacznie ułatwiały do tej pory spisywanie wspólnego oświadczenia o zdarzeniu drogowym po kolizji.
Polskie prawo nie wymaga, aby policja zjawiała się na miejscu zdarzenia, jeśli nikt nie ucierpiał. W takiej sytuacji wystarczy spisanie oświadczenia. Jednak problem pojawia się wtedy, gdy któryś z kierowców nie ma przy sobie potwierdzenia zawarcia polisy OC. Wtedy okazuje się, że wezwanie odpowiednich służb jest niezbędne. Jednak dzięki najnowszej aplikacji UFG to nie jedyne wyjście!
Na ratunek „Na wypadek”
Darmowa aplikacja „Na wypadek”, przystosowana do systemów iOS i Android, pozwala na łatwe zweryfikowanie polisy konkretnego samochodu. Nie trzeba nawet znać VIN-u auta, wystarczy numer rejestracyjny.
Jak wygląda cały proces?
Wystarczy tylko:
 1. Wpisać numer rejestracyjny lub numer VIN pojazdu
 2. Przepisać kod Captcha
 3. Zgodzić się na warunki korzystania z aplikacji

I… gotowe! Na ekranie wyświetli się nam numer polisy, a także dane ubezpieczyciela. Aplikacja podpowie nam też, jak dokładnie należy postępować, jeżeli dojdzie do kolizji. Dodatkowo, za jej pomocą można przekazać zgłoszenie całego zajścia bezpośrednio do zakładu ubezpieczeń. Warto zainstalować aplikacje na swoim telefonie, z pewnością będzie pomocą dla kierowcy w razie nieprzewidzianego zdarzenia na drodze.

Zapytaj o szczegóły pod nr tel.:  663 252 704
Zapraszamy
Małgorzata  Majewska

DATA DODANIA: 2018-10-12
UBEZPIECZENIE SZKOLNE? NIE LICZ NA WIELE, UBEZPIECZ DZIECKO DODATKOWO.  BĄDŹ  ŚWIADOMYM RODZICEM!

Co roku na terenie polskich szkół ma miejsce ponad 71 tys. wypadków z udziałem uczniów. Najczęściej dochodzi do złamań, zwichnięć, wybitych  zębów oraz skręceń kończyn. I dopiero gdy otrzymujemy 50 zł odszkodowania, zaczynamy się interesować, co jest nie tak?

Największym problemem polis szkolnych jest niska suma ubezpieczenia. Zazwyczaj to tylko 10 tys. zł, w sporadycznych przypadkach
– 20-30  tys. zł. Oczywiście wynika to z presji na obniżanie kwoty składki rocznej, ale czy warto oszczędzać na bezpieczeństwie dzieci? „Jeśli nasza pociecha jest żywiołowa lub uczęszcza na pozalekcyjne zajęcia sportowe, dobrze jest ją ubezpieczyć”dodatkowo poza  ubezpieczenie szkolnym.
Przed podpisaniem umowy i zapłaceniem za polisę należy sprawdzić jej zakres!

Ubezpieczenie dziecka od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) jest nieobowiązkowe. „Rodzice mają prawo wiedzieć, na jakie ubezpieczenie zdecydowała się szkoła. Placówka ma obowiązek poinformowania, jak ono działa, jakie są jego warunki i zakres.

Zapraszamy wszystkich świadomych  rodziców do zapoznania  się  z  dodatkową  dobrowolną ofertą  ubezpieczenia NNW  dla  dzieci i młodzieży.

Zapytaj o szczegóły pod nr tel.:  663 252 704
Zapraszamy
Małgorzata  Majewska

DATA DODANIA: 2018-10-01
UBEZPIECZENIE UPRAW ROLNYCH Z DOPŁATAMI Z  BUDŻETU  PAŃSTWA - 2018

Rozpoczynamy sezon jesienny od 01.10.2018

Ubezpieczenie upraw rolnych to ubezpieczenie majątkowe, które zobowiązuje Rolników pobierających dopłaty bezpośrednie do ubezpieczenia przynajmniej 50% powierzchni swoich upraw.

W tym roku sprzedaż ubezpieczania upraw rolnych wspieramy akcją promocyjną z marką LOTOS. Od 1 października do końca listopada, na każdej polisie ubezpieczenia upraw ze składką opłacaną przez klienta o wartości min. 700 zł,  -  bon do wykorzystania na stacjach paliwowych Lotos.  Środki można wykorzystać nie tylko na zakup paliwa, ale także na pozostały asortyment oferowany przez Lotos. Klient zyskuje nie tylko dobre ubezpieczenie, ale także bonus na zakupy!

Dodatkowo do 65% składki opłaci budżet Państwa. Pamiętaj o swoim obowiązku i ubezpiecz uprawy.


Zapytaj o szczegóły pod nr tel.:  663 252 704
Zapraszamy
Małgorzata  Majewska

DATA DODANIA: 2018-10-01
BON NA ZAKUPY OD PROAMA PRZY ZAKUPIE OC

Z myślą o Klientach Proama wystartowała nowa akcja promocyjna: bon na zakupy w której klient nagradzany jest za zakup ubezpieczeń komunikacyjnych.
 
Warunki przyznania bonu
Każdy Klient, który spełni poniższe warunki, uprawniony jest do otrzymania bonu na zakupy o wartości 80 zł do wykorzystania na stacjach, sklepach  Biedronka.
Co trzeba zrobić:
 1. Zakup ubezpieczenia komunikacyjnego w terminie od 01.08.2018 r. do 31.10.2018 r. za pośrednictwem Przedstawiciela Proama – np. UBEZPIECZENIA & FINANSE MAŁGORZATA  MAJEWSKA
 2. Ubezpieczenie musi być zawarte na okres 12 miesięcy z minimalną składką w wysokości 400 zł.
 3. Przedmiotem ubezpieczenia mogą być samochody osobowe, terenowe lub ciężarowe do 3,5 tony.
    

Zapytaj o szczegóły pod nr tel.:  663 252 704
Zapraszamy
Małgorzata  Majewska

DATA DODANIA: 2018-08-05
BON NA PALIWO OD GENERALI PRZY ZAKUPIE OC

Z myślą o Klientach Generali wystartowała nowa akcja promocyjna: bon na paliwo od Generali, w której klient nagradzany jest za zakup ubezpieczeń komunikacyjnych.
 
Warunki przyznania bonu
Każdy Klient, który spełni poniższe warunki, uprawniony jest do otrzymania bonu paliwowego o wartości 100 zł do wykorzystania na stacjach benzynowych CIRCLE K.
Co trzeba zrobić:
 1. Zakup ubezpieczenia komunikacyjnego w terminie od 01.08.2018 r. do 31.10.2018 r. za pośrednictwem Przedstawiciela Generali – np. UBEZPIECZENIA & FINANSE MAŁGORZATA  MAJEWSKA
 2. Ubezpieczenie musi być zawarte na okres 12 miesięcy z minimalną składką w wysokości 400 zł.
 3. Przedmiotem ubezpieczenia mogą być samochody osobowe, terenowe lub ciężarowe do 3,5 tony.
    

Zapytaj o szczegóły pod nr tel.:  663 252 704
Zapraszamy
Małgorzata  Majewska

DATA DODANIA: 2018-08-01
5 NIEZBĘDNYCH INFORMACJI O UBEZPIECZENIU NNW DLA DZIECI I MŁODZIEŻYDATA DODANIA: 2018-08-01
GENERALI - ATRAKCYJNA ZNIŻKA NA STACJACH SIECI CIRCLE K.

Każdy klient Generali, który posiada lub kupi polisę komunikacyjną otrzyma możliwość tankowania lub mycia samochodu z atrakcyjną zniżką na stacjach sieci Circle K.

W przypadku paliwa oznacza to 10 groszy zniżki na każdym zatankowanym litrze paliwa (15 groszy na paliwach premium),  przy myciu samochodu zniżka wynosi 20% na usługę.

Jak  otrzymać kod rabatowy?
Wystarczy wejść na stronę www.generali.pl/programrabatowy, wpisać numer polisy i datę początku ubezpieczenia.

ZAPRASZAMY
Małgorzata  Majewska

DATA DODANIA: 2018-07-31
5 BŁĘDÓW UBEZPIECZENIOWYCH WŁAŚCICIELI MIESZKAŃ I DOMÓW

Kiedy ubezpieczyciel odmówi właścicielowi nieruchomości wypłaty odszkodowania? Jakie obowiązki mają właściciele budynków jednorodzinnych? Jakie ubezpieczenie powinien mieć wynajmujący, a jakie najemca mieszkania? Czy rzeczy osobiste najemcy (np. sprzęt sportowy) można ubezpieczyć? Jak zabezpieczyć nieruchomość przed kradzieżą? Polacy popełniają wiele błędów podczas zakupu polisy mieszkaniowej. Oto najczęściej spotykane.

1. Źle dobrana polisa  i brak Assistance
Gdy kupujemy polisę dla naszego domu często zapominamy o wszystkich rodzajach ryzyka, na jakie jesteśmy narażeni. Polacy zazwyczaj wybierają ubezpieczenie od zdarzeń losowych i zniszczeń mienia, które chroni od pożaru, powodzi, uderzenia pioruna, huraganu, gradu, trzęsienia i osunięcia ziemi itd. Wiele osób nie wie, że w ramach takiego ubezpieczenia ochronie mogą podlegać również elementy znajdujące się wewnątrz nieruchomości, takie jak meble czy sprzęt RTV/AGD, ale również sprzęt elektroniczny, a nawet sportowy. Część osób, które decydują się na ubezpieczenie, zapomina o opcji dodatkowej, jaką jest Assistance. Zazwyczaj kojarzy nam się ono z organizacją pomocy w przypadku nagłych awarii (np. wodno-kanalizacyjnych), wizytą hydraulika, stolarza, elektryka oraz pokryciem kosztów związanych z takimi naprawami. Dzięki Assistance można otrzymać jednak pomoc także w innych przypadkach, chociażby, gdy topniejący śnieg zaleje piwnicę lub uszkodzi instalację elektryczną.
 
2. Nienależycie zabezpieczony najemca i wynajmujący
Zarówno najemca, jak i właściciel nieruchomości mają swój interes, aby zawrzeć odrębne umowy ubezpieczenia na mienie, czyli na: mieszkanie lub dom, znajdujące się w nim elementy stałe (nakłady inwestycyjne) lub rzeczy ruchome, znajdujące się we wnętrzach. Jeśli dojdzie do nieprzewidzianego zdarzenia (np.: pożaru) nie ominą ich konsekwencje finansowe. Zarówno wynajmujący jak i najemca powinni objąć ochroną ubezpieczeniową mienie, które do nich należy. Właściciel powinien zwłaszcza zadbać o ubezpieczenie murów i elementów stałych lokalu. Z kolei osoba, która będzie mieszkała w wynajmowanym lokum, musi pamiętać, że właściciel ubezpiecza zazwyczaj tylko to, co do niego należy. Zatem wszelkie przedmioty, które należą do najemcy (takie jak sprzęt RTV/AGD, laptop, smartfon, sprzęt sportowy czy turystyczny) zazwyczaj nie są objęte ochroną. W przypadku ich zniszczenia (np. zalania) lub kradzieży, ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie, ale tylko za rzeczy należące do właściciela. Aby tego uniknąć najemca powinien zadbać o ubezpieczenie przedmiotów we własnym zakresie.
 
3. Brak OC w życiu prywatnym
Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym przydaje się, gdy wyrządzimy szkody osobom trzecim. Jaki to ma związek z wynajmowaną nieruchomością? Duży. Jeśli zalejemy sąsiada, zniszczymy drogie meble w wynajmowanym mieszkaniu lub uszkodzimy samochód zaparkowany pod blokiem (np. doniczką, która spadła z parapetu). Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym przyda się nie tylko na wypadek szkód, które można wyrządzić właścicielowi mieszkania lub sąsiadom, ale również wtedy, gdy nasze działania lub zaniechanie doprowadzą do tego, że ktoś poniesie straty. Gdy pociecha wybije szybę u sąsiada. Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym chroni nas na wypadek szkód wyrządzonych osobom trzecim. Jeśli poszkodowana przez nas osoba będzie żądać zadośćuczynienia lub odszkodowania, taka polisa może uchronić nasz portfel.
 
 
4. Zapominalstwo, czyli brak obowiązkowego przeglądu
Jeśli jesteśmy właścicielem budynku jednorodzinnego, powinniśmy pamiętać, że zgodnie z przepisami prawa budowlanego (art. 62), mamy obowiązek przeprowadzenia – przynajmniej raz w roku – kontroli stanu technicznego instalacji gazowej oraz przewodów kominowych (dymowych, spalinowych, wentylacyjnych). Dodatkowo, raz na pięć lat, należy zrobić generalny przegląd stanu technicznego budynku i związanych z nim instalacji. Choć wydaje się to mało ważne, istotna jest również regularna konserwacja i czyszczenie komina, który stanowi ważny element wentylacji całego budynku. – Warto dbać o bezpieczeństwo i wykonywać przegląd przynajmniej dwa razy w roku, przed zimą i wiosną. Pamiętajmy, by zawsze zachowywać dokumentację z wykonywanych przeglądów. Jeżeli stwierdzone podczas kontroli uszkodzenia mogą spowodować zagrożenie życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia bądź środowiska, a w szczególności katastrofę budowlaną, jesteśmy narażeni na ogromne wydatki.
 
5. Nieodpowiednie zabezpieczenie nieruchomości
Zdarza się, że wychodząc z mieszkania nie zamknęliśmy okien, a podczas naszej nieobecności doszło do włamania z kradzieżą. Pamiętajmy, że w tym przypadku ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli zostawimy uchylone lub otwarte okno w naszym domu, garażu lub budynku gospodarczym, ubezpieczyciel ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania ponieważ mieszkanie nie było odpowiednio zabezpieczone przez włamaniem – Warto podkreślić, że obowiązkiem każdego właściciela mieszkania, domu lub posesji jest zapewnienie minimalnego poziomu zabezpieczenia przed włamaniem i kradzieżą. Ubezpieczyciel musi mieć pełną wiedzę na temat rodzaju posiadanych przez klienta zabezpieczeń, a więc alarmu, drzwi, okien, czy rolet antywłamaniowych.                                    

DATA DODANIA: 2018-07-31
Sportowe auta – luksus na drodze

Z pewnością po ulicach nie jeździ ich wiele. Ich wyjątkowość zawarta jest nie tylko w sportowej linii, ale w drapieżnym pomruku mocnego silnika. Dla wielu młodych kierowców, niestraszna jest nawet wysoka cena sportowych aut, ważniejsze są emocje i realizowanie najskrytszych marzeń. Marzenia jednak kosztują, a cena tych marzeń wysoka jest nie tylko przy zakupie auta, ale również przy jego ubezpieczaniu.
 
Ubezpieczenie OC/AC na sportowy samochód
 
   Polskie społeczeństwo coraz bardziej się bogaci, Polacy są coraz bardziej niezależni, gotowi na wszystko, często decydujący się na samotne życie, w pogoni za karierą. Jednego jednak na pewno nie da się zmienić w Polakach. W przypadku płci żeńskiej jest to wewnętrzna niekończąca się potrzeba nowych, pięknych ciuchów, a w przypadku płci męskiej – zastrzyk adrenaliny i podziw wśród płci przeciwnej.
 
Nic tak dobrze nie działa na kobiety i na dostarczenie ogromnej ilości adrenaliny do wszystkich tkanek w organizmie jak szybkie i piękne samochody. Niestety, również nic tak dobrze nie działa na opustoszenie portfelów i kont jak właśnie szybkie i piękne samochody.
 
Powody są co najmniej trzy. Po pierwsze, kupno nowszego, trzydrzwiowego sportowego samochodu  silnikiem 3.0 litra i mocą powyżej 230 koni z wszelkimi bajerami i gadżetami typu skóra, dobre nagłośnienie, piękne felgi, parkomat, podgrzewane fotele itd. itp. kosztuje grubo powyżej 200 000 złotych. Po trzecie, samochód taki pali często powyżej 20 litrów na 100 kilometrów, w mieście przekraczając często 16 litrów/ 100km. Po trzecie i ostatnie, ubezpieczenie takiej „fury” wiąże się ze znacznie większymi niż np. ubezpieczenie paroletniego kombi czy sedana o pojemności silnika poniżej 2 litrów.
 
Warto dodać również, iż najczęstszymi posiadaczami takich pojazdów są młodzi, bezdzietni kawalerowie, co również powoduje, że cena ubezpieczenia OC AC, NNW automatycznie jest windowana przez towarzystwa ubezpieczeniowe.

 
Wychodząc na  naprzeciw oczekiwaniom klientów i amatorów szybkiej jazdy. Osobiście radzę rozglądać się za odpowiednim ubezpieczeniem swojego samochodu ze sporym wyprzedzeniem, dzięki czemu będziesz mógł zapoznać się z dokładna ofertą poszczególnych Towarzystw Ubezpieczeniowych oraz mieć szansę na skorzystanie z jednej z wielu promocji proponowanych danej chwili. Pozwoli  to zaoszczędzić wiele czasu i pieniędzy zapraszamy  do  przeliczenia  składki.

ZAPRASZAMY
Małgorzata  Majewska

DATA DODANIA: 2018-07-15
Polowanie na „dawcę polis” bądź ostrożny nie daj się oszukać.

Najczęstsze metody wyłudzania odszkodowań z ubezpieczeń komunikacyjnych

RONDO  
Proceder polega na szukaniu tzw. dawcy polisy poprzez wielokrotne pokonywanie ronda - aż do momentu, gdy nadarzy się okazja. Kierowca znajdujący się rondzie wpuszcza innego kierowcę i nagle przyspiesza, by spowodować stłuczkę. Winę przypisuje się kierowcy, który wjechał na rondo z drogi podporządkowanej.
ZMIANA PASA RUCHU
Oszust pozoruje, że ustępuje pierwszeństwa, żeby inny kierujący mógł spokojnie zmienić pas ruchu. Gdy zaczyna manewr zjazdu, on nagle przyspiesza (cały czas jadąc swoim pasem), a drugi samochód uderza w jego auto.
GWAŁTOWNE HAMOWANIE
Oszust gwałtownie hamuje, jadąc przed innym kierowcą, żeby ten nie zdążył wyhamować.
NIC SIĘ NIE STAŁO
Stłuczka spowodowana z winy kierowcy jest tak drobna, że zdaniem oszusta nie trzeba podpisywać oświadczenia. Później zgłasza, że sprawca odjechał z miejsca zdarzenia.

    Doskonale znane są przypadki polowań na rondach czy nawet na prostych odcinkach drogi, gdzie doprowadza się do kolizji z wyprzedzającym pojazdem przy zmianie pasa ruchu albo gwałtowanie hamuje, doprowadzając do zniszczenia pojazdu z tyłu. Źródłem poważnych problemów bywają też z pozoru błahe, drobne stłuczki – wystarczy jednak uwierzyć drugiej stronie, że nie chce wzywać policji, by narazić się na ryzyko, że w przyszłości oskarży nas o ucieczkę z miejsca zdarzenia. Oczekiwania finansowej rekompensaty dotyczą nie tylko faktycznych (lub spreparowanych) W rozmowach z ubezpieczycielami słychać, że przybierającym na sile problemem są też szkody osobowe. Przyczyniają się do nich kłamstwa na temat liczby poszkodowanych w zdarzeniu drogowym czy wyolbrzymianie zakresu poniesionych uszkodzeń ciała.

Pokutuje przeświadczenie, że listę ostrzeżeń dla klientów zbyt łatwo przerobić na instrukcję obsługi dla wyłudzaczy.   
Przestrzegamy  bądźcie  czujni  na  drodze . Niestety licho czai się wszędzie.!!!

DATA DODANIA: 2018-07-15
ZNIŻKA NA DZIECKO BEZ PESEL-U

Informujemy że uprościliśmy udzielenie zniżki „Dziecko”.

Teraz nie jest wymagane podanie numeru PESEL,
wystarczy jedynie oświadczenie klienta, że posiada dziecko w wieku do 12 lat.


Zapraszamy
Małgorzata  Majewska


DATA DODANIA: 2018-07-09
GOTOWI NA SEZON ROWEROWY?

Warto być bezpiecznym na rowerze!
Już dziś ubezpieczając dom lub mieszkanie możesz dokupić pakiet „Twój Rower”.
Jaką ochroną obejmuje pakiet Twój Rower ?
 • Rabunek i usiłowanie rabunku
 • Zderzenie z innymi osobami, zwierzętami, pojazdami i przedmiotami
 • Zdarzenia losowe t.j.: powódź, pożar, silny wiatr, wybuch, trzęsienie ziemi
 • Assistance rowerowy czyli:
– transport roweru po szkodzie
– transport medyczny
– wizyta lekarza
– rehabilitacja i sprzęt rehabilitacyjny
– opieka pielęgniarska
– osobisty opiekun i infolinia rowerowa
Zapraszamy
Małgorzata Majewska

DATA DODANIA: 2018-07-09
20% na WARTA POSAG do końca wakacji!

Wraz z rozpoczynającym się wakacjami szkolnymi, wykorzystaj promocyjną ofertę!DATA DODANIA: 2018-07-08
OC – JUŻ NIE TRZEBA WOZIĆ!

AKTUALIZACJA: OD DNIA 2018-10-01 NIE MA OBOWIĄZKU POSIADANIA PODCZAS KONTROLI DROGOWEJ UBEZPIECZENIA OC I DOWODU REJESTRACYJNEGO!

                               Podczas kontroli, kierowca już nie musi okazywać dokumentów.

Zniesienie obowiązku posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia ubezpieczenia OC miało wejść w życie 4 czerwca br.  Przepisy zakładały, że funkcjonariusz służby drogowej będzie mógł  sprawdzić niezbędne informacje o kontrolowanym w Centralnej Ewidencji  Pojazdów i Kierowców. W CEPiK miało być także odnotowywane zatrzymanie  dowodu rejestracyjnego. Przepisy jednak jeszcze nie obowiązują.
Nadal wozimy dokumenty
System CEPiK jednak nie jest jeszcze gotowy, co oznacza przesunięcie w  czasie wejścia w życie przepisów o posiadaniu przez kierowców  dokumentów.
Dlatego kierowcy wciąż są zobowiązani do okazania podczas kontroli drogowej dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia ubezpieczenia OC.  Za brak każdego z nich zapominalskiemu kierowcy grozi mandat w wysokości 50 zł.

Przepisy wejdą w życie w terminie określonym w komunikacie Ministra  Cyfryzacji, który zostanie opublikowany na minimum 3 miesiące przed  wprowadzeniem nowych zasad. Ministerstwo zakłada, że kierowcy będą mogli  korzystać z nowych rozwiązań już jesienią tego roku.

DATA DODANIA: 2018-07-08 (AKTUALIZACJA: 2018-10-01)
SEZON WAKACYJNY OTWARTY!  :)))

Sezon wakacyjny już rozpoczął się na dobre. Pamiętajmy, że to czas nie tylko beztroskiej zabawy i wypoczynku, ale przede wszystkim czas dbania o bezpieczeństwo nasze i naszych najbliższych! Pokusa przeżycia niezapomnianej przygody zapewne będzie wielka, ale pamiętajcie, zdrowie i życie jest najważniejsze!Z tej okazji życzymy Państwu udanych, ciepłych i pełnych niezliczonych przygód wakacji!

DATA DODANIA: 2018-07-01
PULSAR Informatyczna Obsługa Firm Marek Jarnot
© 2003-2019 "MM" Ubezpieczenia & Finanse Małgorzata Majewska.
Wszelkie prawa zastrzeżone!


...
Wróć do spisu treści